The First Breath : Livingroom

The First Breath : 3d Mimari Modelleme – Elazığ 3d İç Mekan Tasarımı – Elazığ 3d Animasyon

Bu 3d İç Mekan tasarımımız Antalya/Kaş mevkiinde yer alan Ahmet Kerem Mücavit beyfendi için yapılmıştır. Kendisi villasının salonunu değiştirmek istemiştir. Lakin kendisine villasının salonunun biraz küçük olduğunu ve bunun yerine hole ait olan duvarın kırılıp salonun 2 metre daha genişletilerek istenilen ölçülere getirilmesi gerektiğini söyledik ve bunu kabul edip bizi tasarımda büyük ölçüde özgür bıraktı.

Ahmet Beyin istekleri göz önünde bulundurularak odaya bir şömine yerleştirilip Kaş yöresi ile benzerlik göstermesi için Olimpos Sütunları eklenmiştir. Aynı zamanda salonumuzun koyu görüntüsünü kırabilmek ve sutunların daha rahat görünmesini sağlamak için duvarımızın birini yeşilliklerle kapladık. Bu sayede Akdenize camımızdan daha derin bir bakış atabileceğiz. 

Tasarımın düşünce ve fikir yürütme aşaması 2 gün sürmüş olup daha sonrasında çizim yapılarak bu hale getirilmesi 1 gün sürmüştür. Tasarımın her bir renderi 1920*1080 ebatlarında olup ortalama 2 saatimizi almıştır. Umarım birgün sizde ODTASARIM‘ a gelip bizim ile fikir alışverişi yapıp hayalinizdeki mekanları tasarlatmak istersiniz. 

“TASARIMI İNCELEMEK İÇİN RESME TIKLAYIP GEÇİŞLER YAPABİLİRSİNİZ”

Tasarımda Kullanılan Programlar;

Tasarım: Osman Demir – odtasarim

  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir