Antalya : The Lib-Room

Antalya Serik’te yaşayan Dr. Murat SEVİNAY Beyefendi için tasarladığım kitaplarla dolu salon tasarımımımdır. Salonun büyüklüğü 8*12 M2 olup kameramızın çekmediği kısımda salona dahil mutfak bulunmaktadır. Biz sadece mutfağa karışan salon kısmını dizayn etmiş olup müşterimizin isteği doğrultusunda kütüphane formunu kazandırdık. Resimlerde tasarımın öncesini yani boş hiç bir şey yapılmamış kısmını ve sonrasını yani bizim neler kattığımızı göstermekteyiz. 

Biz neler mi kattık?

 • Eğimli tavan değiştirilip yerine dekoratif panel tavan yapıldı.
 • Tavanın yanındaki düz tavan kısımlarına spotlar eklendi.
 • Zemin kaplaması değiştirilip öncelikle 4 ayrı kısma ayrıldı. Bu sayede odamıza simetri özelliği katıldı. Zemin kaymaz parlak fayans ile kaplandı.
 • Fayansın yani salonun orta kısmına 1*6 M2 ‘lik su kısmı yapıldı ve etrafı mavi bir ışık ile kaplanıp bu yerin ilgi çekici ve güzel görünmesi sağlandı.
 • Kapı ve pencere etrafı ateş tuğlası ile kaplanıp Retro görünüp kazandırıldı.
 • Kapı ve pencerelerin arasına yapay sütunlar eklenip duvarlar birbirinden ayrılmış hissi verildi. Aynı zamanda bu sütunlar tavanda ki tahtalara destek görevi gördü.
 • Şömine ve pencere kısımları antrasit renginden beyaz renge bürünüp odanın aydınlığı arttırıldı.
 • Şöminenin her iki tarafına yerden tavana kadar kitaplık yapılıp odaya sadece okuma ve sohbet havası katıldı. Sırf bu yüzden hiçbir tarafa televizyon konmadı.
 • Dekoratif eşyalar ve müşterimizin istediği tarzda koltuk takımları ile odamız güzelleştirildi.

Elazığ Odtasarım 3d Modelleme Firması olarak Murat Bey ile devamlı görüşerek onun isteklerini birebir uydurmaya çalışmamız toplamda 5 günlük bir zamanımızı aldı. 5 günlük bir çizimden sonra 5760px * 3240px lik her bir görüntüyü elde edebilmek için 210 dk süreler ile render aldık. 

ELAZIĞ ODTASARIM 3D MİMARİ GÖRSELLEŞTİRME

Şunu asla unutmayın 3d Mimari Projeler sizin hayatınızı kesinlikle kolaylaştıracaktır. 3d Mimari Tasarım sayesinde işinize başlamadan insanlara neler yapabileceğinizi gösterebilir ve onlartın dikkatini daha çabuk çekebilirsiniz. Müşterileriniz sizin neler yapabileceklerini gördükten sonra daha kolay ikna olacaklardır. Bu sayede hem siz işlerinizi daha çabuk bitirebilecek, hem nasıl birşey istediğinizi görebilecek hemde müşterilerinizi daha mutlu edebileceksiniz. Gelişen İnşaat sektörü için günümüzde gerekli olan bu tasarımlara sizde katılın. Elazığ Odtasarım | 3d Mimari Görselleştirme sizleri şimdiden yeni projelerle görmek istiyor. Şimdilik kendinize mutlu bakın. 

Siz sadece hayal edin, gerisini bize bırakın…… Osman Demir

“TASARIMI İNCELEMEK İÇİN RESME TIKLAYIP GEÇİŞLER YAPABİLİRSİNİZ”

Tasarımda Kullanılan Programlar;

Tasarım: Osman Demir – odtasarim

5 Yorum “Antalya : The Lib-Room

 • Şubat 21, 2021 tarihinde, saat 2:07 pm
  Permalink

  Muhteşem bir tasarım. Çok gerçekçi görünüyor. Rica ediyorum lütfen online da olsa ders veriniz. Şimdiden teşekkür ederim

  Yanıtla
  • Şubat 21, 2021 tarihinde, saat 2:09 pm
   Permalink

   Güzel yorumunuz için teşekkür ederim Neriman Hanım. Online kurs için inanın bir şey diyemiyorum. Ama üzerinde düşüneceğim.

   Yanıtla
 • Şubat 1, 2021 tarihinde, saat 5:40 pm
  Permalink

  Çizimlerin gerçekçiliği. Renklerin kullanımı gerçekten harika. Tebrik ediyorum Osman bey. Ne zamandır tasarımlarınızı takip ediyorum. Online kurs veriyorsanız çok sevinirim.

  Yanıtla
  • Şubat 20, 2021 tarihinde, saat 7:10 pm
   Permalink

   Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim Faruk Bey. Evet 3d kurs veriyorum Online hiç denemedim. Çünkü 3ds max hemen yaparım deyince olacak birşey değil. Biraz sabır gerektiriyor ve birebir uygulamak lazım. Yinede belki bir gün Online kurs denerim. Neden olmasın

   Yanıtla
 • Ocak 31, 2021 tarihinde, saat 3:24 pm
  Permalink

  Bu tasarımda evime harikalar kattınız. Gerçekten çok teşekkür ederim Osman Bey. Bitirdiğim de size evin son halini atmaktan nur duyarım. Yeni tasarımlarda tekrar görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın.

  Dr. Murat Sevinay

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir