Small Home

Small Home: İç Mekandaki kalite mekanın bütün gereksinimlerinizi karşılaması ve ya sizler tarafından kullanıma uygunluğu ile tanımlanmaktadır. İç mekan tasarlarkn etraftakilerin neler düşüneceklerinden çok sizin neye ihtiyacınız olduğu önemlidir. Bu çalışmamda ki amaç, İç mekanın eski ile bütünleşip zihninizde modern bir hava sunması. 

Günümüzde iç mekan deyince büyük odaların göz alıcı tasarımları akla gelmektedir. Bana göre iç mekan odanın kapasitesinin ne kadar olduğu ile ilgili değilde ne kadar huzur sağlayıcı ve kullanışlı olmasıdır. Ufak dokunuşlar iç mekanınızın havasını bolca değiştirecektir. Örnek olarak Small Home adlı bu tasarımımımda duvardan yerde ki seramik kaplı desene inen tahtaları ele alabiliriz. Odaya ister isemez bir farkındalık katmıştır. 

Duvarda ki büyük pencere ise küçük odamıza genişlik katmıştır. Tabi ki odamızın boş haline dikkatli bir biçimde bakacak olursanız köşedeki kapının sonradan açıldığını farkedebileceksiniz. Ve kapıyı da sıradan bir kapı olarak tasarlamaktan itina ile kaçındım. Burada ki amaç kapının etrafına cam haneleri koyup alanımızı daha da genişletmektir. Toplasak 4-5 eşyadan oluşan Small Home adlı bu tasarımımım yine de iç gıdıklaıcı ve büyüleyici. En çokta dışarıdaki orman havası insanın içine bir huzur vermektedir. 

Gelelim tasarımın yapım aşamasına. Small Home tasarım olarak sadece 4 saat sürse de düşüncesinin gelişimi günler aldı. Tabi ki bu güzel tasarımın birde render aşaması var. Ortalama bir render süresi 60 dk’ dir. Bu tasarımı yaparken 3ds max, Aftereffect ve Vray kullanıldı. Çoğu dostum bana Aftereffect’ i nerede kullandığımı sorup duruyor bende onlara Aftereffect’in sadece bir video montaj programı olmadığını aynı zamanda bir resim düzenleyici program olarak da kullanılabileceğini söyledim. Aynı photoshop gibi. Şimdiden Teşekkür eder yorumlarınızı beklerim. Odtasarım: Siz sadece hayal edin. 

“TASARIMI İNCELEMEK İÇİN RESME TIKLAYIP GEÇİŞLER YAPABİLİRSİNİZ”

Tasarımda Kullanılan Programlar;

Tasarım: Osman Demir – odtasarim

  

One thought on “Small Home

  • Ekim 15, 2020 tarihinde, saat 1:56 pm
    Permalink

    Harika çizim ellerinize sağlık :]

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir